Časté dotazy

Proč si zážitek nebo kurz koupit právě u nás?

Naše simulátory patří na technologickou špičku v dané třídě. U Boeingu 737NG probíhá certifikace s Úřadem pro civilní letectví, ale společně s Airbusem A320 připravujeme piloty již nyní. Jedna z nejdůležitějších a nejdražších částí výcvikového simulátoru jsou věrné a proměnlivé síly v řízení generované výkonnými servomotory tzv. loading control. Zážitkový zákazník tak získá obrovský benefit, který u jiných soukromých JET simulátorů v ČR z důvodu vysokých nákladů neexistuje. Stále však zůstáváme nadšenci, začali jsme v malém bytě v roce 2008 a naše simulátory stavíme prakticky od nuly.Pečlivě vybíráme jednotlivé komponenty po celém světě, ze kterých následně stavíme simulátor ve spolupráci s těmi nejlepšími z oboru. V roce 2018 jsme uvedli do provozu Airbus A320 a vyměnili z důvodu certifikace Boeing 737NG za nový. U nás nemusíte řešit jaký simulovaný letoun vybrat, nechte tuto příjemnou volbu na obdarovaném.

Jaký je průběh zážitku?

Zážitek začíná dle rezervovaného času a proto prosím přijďte cca 15 minut před jeho začátkem, čeká vás příprava před vaší zážitkem, kde se dozvíte to nejdůležitější, abyste čas strávený v kokpitu využili co nejefektivněji. Po zážitku vás naše letuška provede simulátorovým centrem a ukáže vám postupně všechny simulátory. V případě jejich provozu můžete nahlédnout dovnitř k tomu určeným okénkem. Na našem leteckém baru se můžete i občerstvit, abyste se mohli pekelně soustředit na ten nejlepší výkon. Samotný zážitek začíná běžet usednutím do připraveného kokpitu za doprovodu instruktora nebo obsluhy. Po usednutí Vás čeká v případě doplňujících dotazů detailnější instruktáž, ta však probíhá po celou dobu vašeho zážitku u simulátorů Boeing 737NG, F16 Fighting Falcon, Cessna 182RG a ponorka U-BOAT, neboť jsou náročné na ovládání. U zážitků na simulátorech Formule 1, Závodním speciálu full motion a vrtulníku Ka-50 full motion je k dispozici pro změnu nastavení kvalifikované obsluha nebo za poplatek profesionální instruktor Jan Charouz (předem na vyžádáni) na Formuli 1.

Mohu si vzít sebou doprovod?

Ano, můžete až tři osoby diváckého doprovodu, ale pouze obdarovaný může pilotovat. Vyjímkou je zážitek na ponorce, kde řídí 3 osoby v různých rolích a 1 osoba diváckého doprovodu. Divácký doprovod nad povolený limit lze doplatit dle kapacity na místě za cenu 190,-Kč za osobu. Střídání v kokpitu je povoleno doprovodu pouze za příplatek 490,-Kč za jednu střídající osobu z důvodu zvýhodněných cen časově delších zážitků pro jednu osobu a zvýšenému opotřebení simulátorů při střídání osob.

Jaká je vhodná délka zážitku?

Je-li obdarovaný nadšenec vyžadující podrobnější technické informace s touhou vyzkoušet více situací, volte alespoň 60 minut trvání zážitku. Základní délka 30-ti minut na simulátoru je spíše ochutnávkou bez možnosti detilnějšího zaměření na podrobnosti. Nezoufejte ale, obdarovaný si může při rezervaci zážitek prodloužit rozdílem ceny delšího balíčku .

Potřebuji nějaké předchozí zkušenosti?

Absolutně ne, náš instruktor nebo obsluha vysvětlí vše potřebné k osvojení dané fáze simulace. U složitějších simulátorů jako Boeing 737NG, F16 Fighting Falcon, Cessna 182RG a ponorka U-BOAT je k dispozici kvalifikovaný instruktor po celou dobu vašeho zážitku.

Mohu voucher vyměnit za jiný?

Ceny voucherů se určují dle typu simulátoru a délky trvání zážitku a pokud si přejete po dobu platnosti vybrat jiný, stačí nám napsat na info@737ng.cz a požádat o změnu. Bohužel peníze vám nevrátíme, ale je možné vybrat delší čas jiného simulátoru dle naší nabídky zážitků.

Platnost voucheru a termín rezervace?

Chcete-li obdarovat vaše blízké zážitkem, udělejte prosím objednávku v sekci MENU ceník a objednavka "zážitky a kurzy" a voucher od nás dostanete mailem ihned ke stažení po dokončené objednávce nebo také navíc za 49,-Kč v dárkovém balení poštou do 5 pracovních dní od zaplacení. Obdarovaný si může ihned po zaplacení rezervovat termín v době platnosti voucheru tj. 12 měsíců od vaší objednávky. Přejete-li si využít simulátory pro sebe, udělejte prosím objednávku v sekci "LAST minute" přímo s výběrem termínu za LAST MINUTE cenu nebo v objednejte balíček hodin v sekci "výhodné předplatné" za nejlepší možnou cenu. Storno termínu je možné udělat bezplatně nejpozději 72 hodin před začátkem zážitku. Storno se však nevztahuje na LAST MINUTE nabídku termínů.

Budu pilotovat sám nebo s instruktorem?

Ano, tak daleko jak to zvládnete sami! Nenecháme Vás však samotného, ale náš instruktor Vám pomůže se vším co budete potřebovat pro zvládnutí zážitku.

Budu svůj zážitek sdílet s někým dalším?

Všechny zážitky jsou individuální a jsou vyhrazeny pouze pro obdarovaného a jeho doprovod. Nikdo vás tak v kokpitu s naším instruktorem rušit nebude.

Jsou nějaké požadavky na minimální věk, výšku zájemce?

Ano, doporučený věk dětí je od 12 let s minimální výškou 150 cm a dospělé osoby s hmotností do 120kg.

Je trenažér plně pohyblivý "full-motion-simulator"?

ANO, máme tři pohyblivé simulátory. Cessna 182RG obsahuje pohyblivou základnu 3DOF (3 volnosti pohybu tj. zdvih, klonění, klopení) Závodní speciál nebo vrtulník Ka-50 má pohyblivou základnu 4DOF (4 volnosti pohybu tj. zdvih, klonění, klopení a rotace). Boeing 737NG, F16 Fighting Falcon, Formule 1 a U-BOAT je tzv. "fixed-based-simulator" bez hydrauliky. Bohužel vysoké náklady za tvz. full flight motion simulátor dopravního letounu je určen pro výcvik leteckých posádek a prodává se za 18.000,-Kč/hod. Profesionální simulátory stíhaček se s pohyblivou základnou vůbec nedělají z důvodu vysokých G. Na druhou stranu náš širokoúhlý výhled 180-ti stupňů sestavený ze třech full HD projektorů pro simulátory Boeing 737NG, F16 Fighting Falcon a Formule 1 tento pocit dostatečně nahradí. Mozek se při velké obrazové ploše nechá snadno ošálit dojmem pohybu.

Kde probíhají reálné lety s Cessnou?

V partnerských leteckých školách Praha Leťnany BlueSky Academy za poplatek 500,-Kč nebo v ceně zážitku v Roudnici nad Labem Aviatický klub nebo OK-AIR v Příbrami se zkušeným instruktorem s Cessnou 172 po dobu 30-ti minut s vaším doprovodem. Tento letoun je čtyřmístný.