Ideální dárek
F16 Fighting Falcon

O zážitku

Co si všechno vyzkoušíte, to záleží na zvoleném balíčku. Základní 30 minutový vám umožní vzlet, základní manévry a akrobatické prvky s přistáním zpět na základně. Při hodinovém letu zvládnete vyzkoušet bojové adrenalinové nasazení s útokem proti bombardéru nebo pokud si troufnete, tak i stíhačkám. Chcete více adrenalinu? Devadesátiminutový let už zahrnuje možnosti navíc, jako je bombardování na pozemní cíle, tankování za letu nebo nácvik přistání bez motoru.

Náš letecký simulátor stíhačky F16 za doprovodu civilního instruktora nebo příplatkového armádního pilota tak může být skvělým nevšedním zážitkem. Je to originální dárek pro vašeho muže či syna, splněný sen leteckého nadšence. Volba je na vás. V každém případě se postaráme o to, abyste si let opravdu užili.

Objednejte zážitek
F16 Fighting Falcon

Délka zážitku Cena
Délka zážitku
30 + 30 minut
Cena
od 2 270 Kč
Vybrat

Vzlet, akrobacie a přistání. Celkem 30min. F16 + 30 min. seznámení s kokpitem formou zážitkového manuálu, prohlídka všech simulátorů a pro divácký doprovod let s novým Flight Simulatorem 2020 na zkoušku v průběhu letu na F16. Zážitek je určen pro 1 osobu + 3 osoby diváckého doprovodu.

Délka zážitku
60 + 30 minut
Cena
od 3 870 Kč
Vybrat

K základní variantně navíc vzdušný souboj. Celkem 60min. F16 + 30 min. seznámení s kokpitem formou zážitkového manuálu, prohlídka všech simulátorů a pro divácký doprovod let s novým Flight Simulatorem 2020 na zkoušku v průběhu letu na F16. Zážitek je určen pro 1 osobu + 3 osoby diváckého doprovodu.

Délka zážitku
90 + 30 minut
Cena
od 5 470 Kč
Vybrat

Ke střední variantně navíc útok proti pozemním cílům nebo tankování za letu. Celkem 90min. F16 + 30 min. seznámení s kokpitem formou zážitkového manuálu, prohlídka všech simulátorů a pro divácký doprovod let s novým Flight Simulatorem 2020 na zkoušku v průběhu letu na F16. Zážitek je určen pro 1 osobu + 3 osoby diváckého doprovodu.

Klikněte pro zážitky s LAST MINUTE termíny a nejlepší cenou nebo individuální termín na vaše přání.

Zobrazit

O simulátoru

Jako ve skutečnosti

Chcete pilotovat stíhačku F16 jako skutečný pilot? S námi si to opravdu můžete vyzkoušet. Pod vedením zkušeného instruktora nebo vojenského pilota nebudete jen tak poletovat, ale řídit podle armádních postupů nejrozšířenější vojenskou stíhačku na světě. Ukážeme vám, jak si vybudovat vzdušnou nadvládu nad ostatními. Budete odpalovat řízené rakety na vzdušné cíle nebo si vyzkoušíte sestřelit protivníka klasickým kanonem jako v minulosti a mnoho dalšího. Pro váš divácký doprovod simulátor nabízí dvě pohodlná sedadla.

Profesionální simulátor

Nemluvíme tu o zjednodušeném simulátoru, ale o realistickém vojenském trenažeru. Jeho kokpit odpovídá skutečnému letounu včetně všech ovládacích prvků a jejich reálné funkčnosti. Panaromatická půlkulatá projekce, která vás obklopí a poskytuje dokonalou iluzi letu, má rozsah 180° a délku 6 metrů. Reálné síly v řízení s tlakovým senzorem a replikou ovládacích prvků společně se zvukem z 6 reproduktorů podtrhují autentický zážitek.

S F-16 to hravě zvládnete

Obrovskou výhodou letounu F16 je technologie systému řízení letu fly-by-wire. Chování systému fly-by-wire umožnuje pilotovi soustředit se na bojovou situaci kolem sebe, takže ovládání je po počátečním seznámením s řízením pomocí tlaku na joystick, místo jeho výchylky jako u běžných letounů, výrazně jednoduššíKokpit této stíhačky je vybaven systémem HOTAS (hands on throttle and stick), takže nemusíte kvůli důležitým ovládacím prvkům sundavat ruce z řízení v boji.

Co od nás dostanete

K dispozici vám bude zkušený pilot (armádní pilot je jako expert za příplatek), který se postará o pohodlí vás i vašich až 3 hostů, které si můžete přivést v roli diváků s sebou. Aby vzpomínka na váš mimořádný zážitek nevybledla, můžete si odnést záznam vašeho letu natočený profesionální kamerou, včetně fotografií a certifikátu podepsaného opravdovým pilotem. Po zážitku absolvujete interaktivní prohlídku všech simulátorů a zkusíte si Flight Simulator 2020, který se mezi našimi návštěvníky těší velké oblibě.

O reálném letounu

F-16 Fighting Falcon je nejrozšířenejším (vyrobeno přes 4500 ks) jednomotorovým víceúčelovým stíhacím letounem 4. generace. Letoun rozšířil řady stíhaček F-15 Eagle, které jsou určené k získání tzv. vzdušné nadvlády. Avionika letounu umožňuje útočit na cíle bez ohledu na denní dobu a počasí.

Konstruktéři vycházeli z nejnovějších poznatků aerodynamiky a vyvinuli letoun, který je sám o sobě bez vlastních počítačů na palubě letově nestabilní. Díky tomuto návrhu a silnému motoru patří i dnes mezi nejobratnější stíhačky světa (vývoj probíhal v sedmdesátých letech 20. století).

Letoun F-16 je schopen zvládnout přetížení až 9G, které mu zajištuje jeden proudový motor Pratt & Whitney F100 s ohromným tahem 110 kN. Avionika je vybavena vysoce přesným inerciálním navigačním systémem.

Letoun je kvůli své přirozené nestabilitě vybaven elektroimpulzním řízením (fly-by-wire) s ovládáním joystickem na pravé straně kabiny pilota. Pilota chrání taktéž radarový systém včasné výstrahy (RWR) a elektronické rušení průzkumných i zbraňových systémů nepřítele. Výzbrojí jsou řízené a neřízené střely a pumy do hmotnosti 9 tun a kanon M61 Vulcan ráže 20 mm integrovaný v trupu letounu.

 

 

Časté dotazy

1

Jaký je průběh zážitku?

Zážitek začíná usednutím do připraveného kokpitu s instruktorem. V průběhu konání hlavního zážitku si může váš divácký doprovod na vyžádání vyzkoušet na 15 min. jako bonus let na simulátoru Flight Simulator 2020. Nejedná se o profesionální simulátor, ale běžnou hru s nádhernými detaily s vizualizaví na 55" 4K obrazovce a se základním leteckým ovladačem Thrustmaster formou samoobslužného ovládání. Po zážitku vás provedeme naším centrem a ukážeme vám postupně všechny naše profesionální simulátory. V případě jejich provozu můžete nahlédnout dovnitř k tomu určeným okénkem. U zážitků na simulátorech Formule 1 a Závodním speciálu je k dispozici pro změnu nastavení kvalifikované obsluha nebo za poplatek profesionální instruktor Jan Charouz (předem na vyžádáni) na Formuli 1.

 

2

Mohu si vzít doprovod?

ANO, u zážitkových voucherů můžete mít sebou až tři osoby diváckého doprovodu, ale pouze obdarovaný může pilotovat. Vyjímkou je zážitek na ponorce, kde řídí 3 osoby v různých rolích a 1 osoba diváckého doprovodu. Last Minute nebo kurzy pro více osob nemají divácký doprovod v ceně. Divácký doprovod lze vyjma kurzů nad povolený limit doplatit dle kapacity na místě za cenu 190,-Kč za osobu. Střídání v kokpitu je povoleno doprovodu pouze za příplatek 490,-Kč za jednu střídající osobu z důvodu zvýhodněných cen časově delších zážitků pro jednu osobu a zvýšenému opotřebení simulátorů při střídání osob.

 

3

Jaká je vhodná délka zážitku?

Nejprodávanější varianta je 60 minut, neboť umožnuje opakovat přistání s civilními letadly nebo letecký souboj u stíhačky F16. Závodní simulátory nabídnou dvě tratě. Volte však dle vašich možností, protože je stále možnost zážitek při rezervaci doplatkem ceny prodloužit.

 

4

Potřebuji nějaké předchozí zkušenosti?

Absolutně ne, náš instruktor nebo obsluha vysvětlí vše potřebné k osvojení dané fáze simulace. U složitějších simulátorů jako Boeing 737NG, Airbus A320, F16 Fighting Falcon, Cessna 182RG a ponorka U-BOAT je k dispozici kvalifikovaný instruktor po celou dobu vašeho zážitku.

 

5

Mohu voucher vyměnit za jiný?

Určitě ano, nejlepší způsob je darovat univerální zážitek a nechat obdarovaného vybrat preferovaný simulátor. Nicméně i když vyberete jakýkoliv zážitek, můžete ho vždy při rezervaci v našem on-line systému vyměnit s případným doplatkem za jiný.

 

6

Jak je to s platností voucheru, termínem rezervace a stornem zážitku?

Voucher má platnost 6 - 12 měsíců a lze také prodloužit. Termín si volí obdarovaný po dobu platnosti v on-line rezervačním systému. Storno termínu je možné udělat bezplatně nejpozději 72 hodin před začátkem zážitku, v opačném případě si účtujeme 50% ceny za nový termín.

 

7

Budu pilotovat sám nebo s instruktorem?

Ano, tak daleko jak to zvládnete sami! Nenecháme Vás však samotného, ale náš instruktor Vám pomůže se vším co budete potřebovat pro zvládnutí zážitku.

 

8

Budu svůj zážitek sdílet s někým dalším?

Všechny zážitky jsou individuální a jsou vyhrazeny pouze pro obdarovaného a jeho doprovod. Nikdo vás tak v kokpitu s naším instruktorem rušit nebude.

 

9

Jsou nějaké požadavky na minimální věk, výšku zájemce?

Ano, doporučený věk dětí je od 12 let s minimální výškou 150cm a dospělé osoby s hmotností do 120kg.

 

10

Je trenažér plně pohyblivý "full-motion-simulator"?

ANO, máme tři pohyblivé simulátory. Cessna 182RG obsahuje pohyblivou základnu 3DOF (3 volnosti pohybu tj. zdvih, klonění, klopení) Závodní speciál má pohyblivou základnu 4DOF (4 volnosti pohybu tj. zdvih, klonění, klopení a rotace). Boeing 737NG, Airbus A320, F16 Fighting Falcon, Formule 1 a U-BOAT je tzv. "fixed-based-simulator" bez hydrauliky. Bohužel vysoké náklady za tvz. full flight motion simulátor dopravního letounu je určen pro výcvik leteckých posádek a je výrazně dražší. Profesionální simulátory stíhaček se s pohyblivou základnou vůbec nedělají z důvodu vysokých G. Na druhou stranu náš širokoúhlý výhled 180 stupňů sestavený ze třech full HD projektorů pro simulátory Boeing 737NG, Airbus A320, F16 Fighting Falcon a Formule 1 tento pocit dostatečně nahradí. Mozek se při velké obrazové ploše nechá snadno ošálit dojmem pohybu.

Foto

Instruktoři

 • Pavel Sochorovský

  pilot Pavel Sochorovský

  Už jako malý kluk se zajímal o letadla a obdivuje tyto stroje dodnes. Dříve stačilo lepení modelů a pozorování letadel nad hlavou. Od roku 2003 se sny být skutečným pilotem začaly rýsovat více jasněji a získal kvalifikaci obchodního pilota s doložkou IR/MEP, ATPL(A) frozen. V roce 2009 úspěšně absolvoval výběrové řízení na pozici dopravního pilota u společnosti ČSA. V současnosti se zabývá obchodními lety pro soukromou společnost, která hodlá využívat obchodní leteckou dopravu s využitím turbovrtulových letadel pro transport speciálních lékových forem.

 • Denisa Svobodová

  pilot Denisa Svobodová

  Letectví se aktivně věnuje od svých 17 let. Je absolventka Vysoké školy Báňské oboru letecké dopravy a nyní aktivně létá od roku 2018 na letadle Boeing 737 u společnosti Go2Sky. Od roku 2020 vyučuje předměty ATPL na dopravní fakultě ČVUT.

 • Teodor Škoda

  pilot Teodor Škoda

  Létat začal v 17 letech v aeroklubu na kluzácích. Pokračoval výcvikem soukromého pilota. V roce 2020 úspěšně absolvoval zkoušky z teorie dopravního pilota ATPL(a). V roce 2021 dokončil praktický výcvik a je držitelem licence obchodního pilota-CPL/MEP/IR. Volný čas nejraději tráví v aeroklubu létáním na všem, co má křídla.

 • Jan Škopek

  pilot Jan Škopek

  Začal létat od roku 2013 na malých sportovních letounech k získání první kvalifikace PPL. Dále pak pokračoval v létání a zvyšování pilotních kvalifikací společně se studiem ATPL k cílené metě stát se profesionálním dopravním pilotem. Od roku 2018 létá jako první důstojník u společnosti Smartwings na Boeingu 737NG a 737 MAX8.

 • Radek Topinka

  autor a majitel projektu Simulation of Reality Radek Topinka

  Radek Topinka, autor projektu a majitel začal s létáním v roce 2009 v letecké škole Aviatický klub, následně pokračoval studiem ATPL na dopravního pilota. Po ekonomické krizi v roce 2010, která měla dopad i na velké létání se rozhodl naplno věnovat projektu leteckých simulátorů a v roce 2012 otevřel současné centrum Simulation of Reality na Zličíně. Věnuje se nadále aktivně provozu a rozvoji centra, ale také instruktorské činnosti.